Den židovské kultury

31.05.2013 11:52

Ve čtvrtek 30.5 proběhl ve Strážnici Den židovské kultury. Celý program, původně plánovaný před synagogou, se z důvodu nepříznivého počasí přesunul do interiéru templu. Dopoledne měli zájemci možnost vyslechnout dvě zajímavé přednášky vysokoškolských pedagogů  Aleny Hanzové a  Martina Bouchala, týkající se Izraele a Blízkého východu a židovského výtvarného umění. V odpoledních hodinách byla v synagoze zahájena slavnostní vernisáží nová výstava "Umění v dějinách židovství", kde se představili se svojí výtvarnou tvorbou také tři současní malíři, Vladimír Gregor, Alena Hanzová a Lenka Hladká. Příjemnou atmosféru doplnili hudbou a zpěvem manželé Bučkovi. Poté proběhl večer židovské kultury s promítáním snímků z Izraele a povídáním o této zemi. Večerní program byl zpestřen cimbálovou muzikou Capella pod vedením Kateřiny Mičkové, která zahrála židovské duchovní písně.

Více snímků naleznete zde:

Vytvořte si web zdarma!Webnode