Vernisáž výstavy Nonsens

16.01.2017 08:38

V neděli 15. ledna byla za účasti autorů zahájena výstava Nonsens.

Na výstavě se představuje více než stovka nesmyslných a kuriózních vynálezů a objektů, které zcela jistě pobaví každého návštěvníka. Řemeslníky zde potěší   například kladívko na jedno použití  vyrobené z křehkého porcelánu, muzikanty zaujme  hudební cep sloužící k vycepování mladých hudebníků, třírozměrný klarinet či vojenské housle vzor 57. Příznivci cyklistiky mohou obdivovat kolo do vysoké trávy, či rotoped spojený s cirkulárkou.

Výstava  zkrátka s velkou dávkou humoru hledá smysl v nesmyslu a nabízí návštěvníkům, aby zde spolu s tvůrci hledali a nacházeli to, co je na nesmyslných věcech zajímavé a krásné.

Mezi autory vystavených exponátů jsou nejen profesionální výtvarní umělci, ale také erudovaní hudebníci, technici nebo zruční řemeslníci, kteří jsou  sdruženi ve Společnosti Za Veselí veselejší z Veselí nad Moravou  a v  kyjovské Společnosti HU–HU.