Vernisáž výstavy Scholarum Piarum

02.11.2014 15:05

V  neděli 2.11. byla zahájena slavnostní vernisáží výstava s názvem Scholarum Piarum. Výstava byla připravena v souvislosti s 230. výročím ustavení farnosti Panny Marie ve Strážnici a současně s 20. letým výročím obnovení působení piaristů ve Strážnici. Návštěvníci se ve dvou výstavních místnostech mohou seznámit s historií i současností piaristického řádu a zejména jeho působením ve Strážnici.  V expozici se nachází celá řada autentických  předmětů, dokládajících působení a činnost tohoto řádu. K nepřehlédnutelným se řadí monstrance,  relikviáře či ukázky církevních rouch, včetně řádového oděvu piaristů. K cenným exponátům lze přiřadit relikvii zakladatele piaristického řádu sv. Josefa Kalasanského  Součástí výstavy jsou rovněž piaristické kroniky a výstava je doplněna velkým množstvím fotografií mapujících činnost farnosti v první polovině 20. století a následně také  od  90 let.  Hlavním autorem výstavy je Ing. Jaromír Kyš. Výstava v muzeu potrvá do 4.  ledna 2015.

Vytvořte si web zdarma!Webnode