Výstava Jan Hus byla otevřena

11.11.2015 08:57

Od neděle 8.11 je v přízemních prostorách muzea pro veřejnost zpřístupněna putovní výstava Jan Hus 1415 a 600 let poté.

V letošním roce uplynulo  600 let od smrti reformátora, kněze a myslitele Jana Husa. K četným aktivitám, připomínajícím jeho život a odkaz, konaných  po celé republice i v zahraničí se připojilo i strážnické městské  muzeum, kde byla otevřena od  8. listopadu putovní panelová výstava vytvořená za  spolupráce Husitského muzea v Táboře a Společností Husova muzea v Praze. Na výstavě mají návštěvníci   jedinečnou příležitost seznámit se s historickým pozadím, životem a dílem jedné z nejvýznamnějších postav české historie.  Výstava se skládá ze 14 panelů, popisujících život a dílo Jana Husa. Výstava byla doplněna trojrozměrnými exponáty ze sbírek strážnického a kyjovského muzea. Návštěvníci si mohou prohlédnout   ukázky dobových kachlů a keramiky pocházející z archeologických výzkumů Strážnice, husitské haléře a také celou řadu publikací, vztahujících se k problematice Husa a husitství. K atraktivním  doplňkům výstavy se jistě i řadí ukázky replik  plátové zbroje používané v 15 . století a rovněž několik mečů zapůjčených od soukromým majitelů. Výstavu v muzeu můžete shlédnout do 21. prosince.