Výstava Jána Hlinici byla zahájena

29.04.2013 07:13

Ve strážnickém muzeu byla v neděli zahájena slavnostní vernisáží výstava slovenského výtvarníka Jána Hlinici, který se ve své tvorbě zaměřuje zejména na drobnou plastiku, keramiku a reliéf. V jeho práci převažují folklorní motivy. Zájemci se s uměleckou  tvorbou Jána Hlinici mohli již dříve seznámit  a to na několika samostatných i kolektivních výstavách na Slovensku i v jiných zemích.  Autor výstavy byl dlouhá léta členem folklorního souboru Detva, se kterým často vystupoval i na Strážnicku a navázal zde mnohá přátelství s místními folkloristy. Umělecká výstava v našem muzeu potrvá do 14.6.

Více fotek na:

cesik.rajce.idnes.cz/Vernisaz_vystavy_Jana_Hlinici_v_Mestskem_muzeu_Straznice._Foto_Zdenek_Bobcik_a_Ivo_Vratislavsky/

Vytvořte si web zdarma!Webnode