Výstava Medové království byla zahájena

29.03.2015 19:35

Ve výstavním prostoru strážnického městského muzea byla v neděli za účasti několika desítek zájemců, zejména z řad včelařů, zpřístupněna pro veřejnost  výstava místního včelařského spolku s názvem Medové království. Návštěvníci se prostřednictvím vystavených exponátů mohou blíže seznámit  s problematikou včelařství,  proniknout více do tajemného života včel, výroby medu a dalších včelích produktů. Mezi exponáty nechybí historické i současné ukázky medometů, různé typy vykuřovadel, samozřejmě nechybí ani ukázky slaměných či klasických dřevěných včelích úlů, ke shlédnutí je zde včelařské nářadí a celá řada dalších  včelařských potřeb. Pro zájemce je  v muzeu k dispozici i ochutnávka včelího medu, či pylu. Atraktivní výstava pro děti i dospělé  bude v muzeu do 12.6.

více snímků zde

cesik.rajce.idnes.cz/Vystava_Medove_kralovstvi_-_vernisaz_29.3.2015/