Výstava modelů již otevřena!!

01.03.2016 13:03

Ojedinělá výstava pro návštěvníky všech věkových kategorií probíhá nyní ve strážnickém městském muzeu, kde prezentuje svoji modelářskou činnost Jorga Dostálková z Uherského Hradiště.Ta se výrobou modelů zabývá již téměř tři desítky let. Během této doby vytvořila  více než 100 modelů, 40 z nich nám zapůjčila do výstavních prostor našeho muzea. Na výstavě si tak můžete prohlédnout miniatury lodí, hradů a zámků, nechybí zde ovšem ani   městské stavby a kostely či klasické lidové stavby. V muzeu se vám představí modely předloh jak z naší vlasti, tak i z celého světa, k vidění je zde např. model lodě Titanic, ukázky egyptských plachetnic či fénických obchodních  lodí, z architektury nechybí Pražský hrad, Karlštejn, Staroměstská radnice,  Národní divadlo, a řada dalších významných stavebních památek.

Výstavu doplňují ukázky neslepených papírových modelů a vystřihovánek

Neváhejte a zastavte se v našem a vlastně i vašem muzeu!

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode