Pojďte si hrát na archeology! - výstava / nejen / pro rodiče a děti

10.10.2017 14:16

V muzeu byla otevřena nová výstava, na které se zájemci mohou seznámit s výsledky archeologických výzkumů, které probíhaly v letech 2012 – 2014 na území města Strážnice.  Na výstavě si návštěvníci mohou prohlédnout celou řadu keramických artefaktů a dále předměty ze  železa, bronzu či jiných kovů, a to ať zlomků či celých kusů.  Mezi vystavenými exponáty nechybí ozdoby oděvu, součásti výzbroje a výstroje i  zlomky keramiky mnoha typů. Výstava je doplněna i nálezy od amatérských badatelů - detektorářů, kteří navázali spolupráci s archeology. Výstavu připravili archeologové z Masarykova muzea v Hodoníně, kteří vedli výzkum v Kostelní ulici a ulici Komenského. Netradiční výstava je doplněna i dětskou hernou, kde si mohou zájemci sestavit středověké kachle, nalézt uschované artefakty, či vyzkoušet  práci s detektorem  kovů.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode