Dvě nové výstavy a nová publikace o Strážnici

09.04.2018 08:59

Ve výstavním prostoru Městského muzea Strážnice jsou pro veřejnost připraveny hned dvě nové výstavy. Zatímco v podzemí muzea se mohou zájemci potěšit nádhernými modrotiskovými obrazy Antonie Dostálkové z Uherského Hradiště, ve výstavních prostorách v přízemí muzea je nainstalována výstava obrazů a fotografií strážnického rodáka, majitele výtvarné galerie Chagall v Ostravě PhDr. Petra Pavliňáka. Pan Pavliňák se výtvarným uměním zabývá celý život, maluje, fotografuje, pořádá výstavy a je rovněž autorem několik publikací, z nichž nejnovější – „Strážnice a výtvarné umění“ byla před několika dny pokřtěna na vernisáži současné výstavy. Návštěvníci muzea tak mají možnost nejen prohlídky nových výstav  či stálé expozice ale také zakoupení publikace, která podrobně mapuje vývoj výtvarného umění na Strážnicku a seznamuje zájemce  s výtvarníky působícími v minulosti i současnosti v tomto regionu.