Výstava paličkování byla otevřena

30.11.2016 08:18

V muzeu byla otevřena  vánoční výstava s názvem Adventní zastavení s krajkou, na které se  představují  se svojí tvorbou členky místního kroužku paličkování. Paličkování má v našich zemích dlouholetou tradici, dostalo se k nám   před více než 400 lety. Ve Strážnici se paličkovaná krajka objevila na přelomu 19. a 20. století jako součást výzdoby krojů. Po první světové válce strážnické ženy vyšívaly a paličkovaly v budově zvaná „Vyšívačka“, která  měla po určitou dobu dokonce  status školy, později ji převzal jako vzdělávací spolek Školský ústav umělecké výroby.

Dnes se této náročné technice učí v kroužku paličkování při DDM ve Strážnici celkem 18 dětí a dospělých.

Výstava je doplněna „galerií Strážničanů“  - portrétů  od Hany Můčkové ze Strážnice.

Výstava potrvá v muzeu do 5.ledna.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode