Nová výstava má název "Co nového v muzeu"

07.11.2013 12:38

Od neděle 10.11 mají návštěvníci muzea možnost shlédnout novou  výstavu.

Výstava „Co nového v muzeu“ představuje výběr exponátů, které získalo muzeum do svých sbírek během uplynulých 15 let.  Od roku 1997 se počet exponátů více než zdvojnásobil, přírůstky do muzea získáváme především dary od místních i mimostrážnických dárců, dále vlastní sběratelskou činností a nákupy.

V muzeu se v současné době nachází již tisíce exponátů, které jsou rozděleny do řady fondů – máme zde fond historie, umění, archeologie, národopisu, numizmatiky, fotoarchiv, dále archiv a knihovnu. Pokud bychom ale měli současně vystavit všechny přírůstky, tak by nám na to nestačily prostory celého muzea.

Tato výstava je pouze průřezem našeho sbírkového fondu, dokumentujícího pestrost a různorodost exponátů, které se nám podařilo během uplynulých let získat. Část exponátů dosud nebyla nikdy  vystavena, výstava je tedy i jakýmsi poděkováním všem, kteří se rozhodli svými dary podpořit činnost muzea a rozšířit jeho sbírkový fond

.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode