Nová výstava - Nezaštěká, nepokouše...

15.11.2021 07:48

V městském muzeu byla otevřena nová výstava pro všechny milovníky ručních prací s názvem „Nezaštěká, nepokouše aneb plstěný svět zvířat“. Na výstavě se můžete seznámit s tvorbou Simony Mecerodové. Autorka výstavy pochází ze severní Moravy. Od dětství byla vedena k ručním pracím, věnovala se  například háčkování, tvoření miniatur nebo v poslední době plstění. Inspiraci čerpá často na internetu nebo dle vlastní fantazie.

Malí i velcí návštěvníci si v muzeu mohou prohlédnout ukázky plstěných zvířátek, která jsou k nerozeznání od skutečných a pohled na ně často vyloudí úsměv na tváři. Mezi exponáty převládají různé druhy  pejsků, kočky či Amigurami, což jsou plstěné hračky fantasy žánru.   Součástí výstavy je i prodej drobných upomínkových předmětů.

Doufáme, že Vás tato  rodinná výstava pro děti a dospělé   osloví a aspoň na chvíli zapomenete na starosti všedních dnů.

Výstava určená pro děti i dospělé  potrvá do 14. února.