Příprava letní sezóny

30.05.2022 07:44

Od 5. června bude ve výstavním  prostoru strážnického městského muzea otevřena výstava z modrotiskové tvorby Antonie Dostálkové. Na výstavě určené malým i velkým návštěvníkům se můžete seznámit  s pohádkovým světem z modrotisku, inspirovaným známou knihou „Broučci“ od Jana Karafiáta. Ve sklepení  je nainstalována unikátní sbírka štamprlí od místního sběratele Milana Hanáka.  Expozice  v prvním patře nabízí historii, kulturu a přírodu Strážnice a Strážnicka.

Bílá věž a synagoga

Od června do září můžete opět navštívit i jednu  z dominant města -  Bílou věž s prohlídkou jejího interiéru a krásným výhledem na město. Pro návštěvníky bude   otevřena i místní synagoga s expozicí věnovanou historii židovského obyvatelstva a volnou prohlídkou židovského hřbitova.

Při návštěvě jakéhokoliv objektu spadajícího pod správu  místního Muzejního a vlastivědného spolku obdržíte vstupenku s pamětním razítkem. Po předložení této vstupenky máte vstup do dalších dvou objektů se slevou.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode