Synagoga je opět zpřístupněna

03.06.2014 12:12

Od 1. června byla pro veřejnost opět zpřístupněna strážnická synagoga. V interiéru je nainstalována výstava s názvem Žili mezi námi, prostřednictvím které se mohou návštěvníci seznámit s historií strážnického židovského obyvatelstva. Většina vystavených exponátů pochází ze sbírek místního městského muzea. V synagoze jsou k vidění různé dokumenty a archiválie, mezi nimiž nechybí  domovní listy, školní vysvědčení,  vizitky a navštívenky, volební lístky, účetní doklady, vystavena je zde  i tradiční Tóra  a další trojrozměrné materiály z depozitáře muzea. Výstava je doplněna množstvím černobílých snímků zachycujících strážnické židovské obyvatelstvo či významnější židovské stavby.  Součástí výstavy je rovněž nová rozsáhlá kolekce obrazů místního lékaře Vladimíra Gregora, která celý výstavní prostor velmi vhodně doplňuje. Synagogu lze navštívit od pátku do neděle od 13.30 do 17.30 nebo lze prohlídku objednat na telefon 737 849 303.

Vytvořte si web zdarma!Webnode