Tajemné kameny v synagoze

04.07.2018 15:23

Novou výstavu s názvem "Tajemné kameny" mohou nyní  shlédnout návštěvníci strážnické synagogy. Výstava fotografií  zobrazuje černobílé snímky zajímavých náhrobních kamenů, pořízené  na nejrůznějších židovských hřbitovech po celé republice. Autor fotografií Jaroslav Guth pracoval v oboru světelná technika, ale zároveň se věnoval propagaci, výstavám a fotografii. Vytvořil řadu kalendářů a knih o starožitnostech- zbraních, hodinách, skle apod. Spolupracoval s předními kunsthistoriky a pracoval se sbírkami v muzeích a památkových objektech. Byl také členem prvního českého klubu fotografů v Praze, vystavoval na několika výstavách a publikoval i v tisku. Původní zaměření na klasickou černobílou fotografii doplňuje využíváním nových možností pro zdůraznění myšlenky a účinku díla.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode