V muzeu se představí Danaj

28.08.2014 08:42

V letošním roce si připomínáme již 55. výročí od založení místního souboru lidových písní a tanců Danaj, souboru, který se za dobu své existence stal neodmyslitelnou součástí folklorního života Strážnice.

Při této příležitosti bude  ve strážnickém městském muzeu připravena výstava, na které se mohou zájemci blíže seznámit s bohatou historií i současností tohoto tanečního souboru.

Danaj byl založen v roce 1959, se souborem začal záhy spolupracovat  vynikající choreograf Jan Loutchan a  doprovázela jej cimbálová muzika Slávka Volavého. Danaj se brzy  zařadil mezi naše přední folklorní soubory. Během desítek let se v souboru vystřídalo velké množství účinkujících, obměňovali se vedoucí  i doprovázející cimbálové muziky, ale díky cílevědomému vedení, vyspělé choreografií a pečlivému nácviku soubor dodnes zůstává  vynikajícím reprezentantem Strážnice  na vystoupeních a  přehlídkách u nás i v zahraničí.

Výstava bude v muzeu zahájena v neděli 7. září  v 15.00 a potrvá do 23.října.

Vytvořte si web zdarma!Webnode